המגזין

02:40 PM
באיזה גיל אמור להופיע המחזור הראשון? מדריך קצר לנושא

באיזה גיל אמור להופיע המחזור הראשון? מדריך קצר לנושא

נערות רבות מתרגשות מן המחשבה על הופעת המחזור הראשון שלהן ושואלות את עצמן מתי זה יקרה. שאלות נוספות מתלוות לעניין, למשל לגבי אופן ההכנה האפשרי לאירוע המשמח. ננסה לענות על השאלות החשובות:

מהו המחזור החודשי?

המחזור הראשון שלך הוא אבן דרך משמעותית בהתפתחותך. הוא מסמל את כניסתך לבגרות מינית. במהלך תקופת ההתבגרות, גופך יעבור שינויים פיזיים רבים, כולל התפתחות השדיים וצמיחת שיער הגוף. אלו השינויים הנראים לעין, אך ישנם גם שינויים פנימיים המתרחשים במקביל. למשל, גופך מתחיל לייצר הורמונים שיאפשרו לך להיות מסוגלת להרות וללדת ילדים. זה קורה כאשר ההורמונים מעבירים הוראות לשחלות שלך להתחיל לשחרר ביצית אחת מדי חודש ממאגרי הביציות הנמצאים בהם.

הביצית נודדת מן השחלה לכיוון הרחם ומתמקמת על גבי הרקמה הפנימית שלו. אם היא אינה באה במגע עם זרע במהלך מספר ימים שאחרי כן, היא מתחילה להתפורר ולהתפרק. איתה מתפרקות גם כל הרקמות הנלוות וכלי הדם הנוספים שהרחם הכין למקרה שהביצית תופרה וייווצר הריון. כל אלו מתחילים לצאת דרך הנרתיק שלך, וזהו המחזור החודשי.

רוצה לראות את קטלוג המוצרים שלנו לאיזור האינטימי? לחצי כאן!

באיזה גיל אמור להופיע המחזור הראשון?

בנות בדרך כלל מקבלות את המחזור הראשון שלהן בין הגילאים 11 ל -14, אבל האמת היא שהטווח יכול להיות גדול הרבה יותר – חלק מהבנות עשויות לקבל את המחזור החודשי שלהן כבר בגיל 9, בעוד שאחרות עשויות שלא לקבל את המחזור הראשון שלהן עד גיל 18. חשוב לציין שכל נערה היא שונה, ותחווה את גיל ההתבגרות בקצב שלה, וזה תקין לחלוטין – אין מה לדאוג! ראוי גם להזכיר כי הווסת הראשונה של בחורה לרוב אינה סדירה בהתחלה, ועשוי לקחת מספר שנים עד שהמחזור החודשי ייהפך לסדיר.

למועד קבלת המחזור הראשון מרכיב גנטי, ולכן אחת הדרכים להעריך אותו היא פשוט לשאול את אמא שלך מתי היא קיבלה את המחזור הראשון שלה, ואולי גם את סבתא. לרוב, מועד קבלת המחזור הראשון שלך יהיה די קרוב לשלהן.

מה עוד אפשר לשאול את אמא וסבתא?

לאורך כל ההסטוריה האנושית, נשים מנוסות תמיד הכינו את הנשים הצעירות במשפחה לתקופת ההתבגרות ולקבלת המחזור הראשון שלהן. גם היום תוכלי ללמוד מהנשים המבוגרות יותר במשפחתך המון דברים חשובים שיכולים לתת לך מושג על איך זה מרגיש לקבל מחזור בפעם הראשונה. תוכלי לבדוק איתן איך הן הרגישו כשקיבלו את המחזור הראשון, מתי ואיפה זה קרה, איך התמודדו עמו וכמה זמן הוא נמשך. תוכלי לשאול אם היה מלווה בתופעות לוואי או כאבים, אם היה סדיר כבר מההתחלה ואם הדימום היה חלש או חזק. כל המידע הזה יכול לעזור לך בהכנה הנפשית לאירוע וגם לקרב ביניכן ולחזק את הקשר הנשי במשפחה.

מה עוד ניתן לעשות כדי להתכונן?

היום ישנן דרכים כיפיות מאד להתכונן למחזור הראשון שלך. למשל, ערכת “המחזור הראשון שלי” של חברת ג’אז וי. הערכה המהממת שלנו מעוצבת ויפה, וכוללת ספר עם עוד המון שאלות ותשובות ומידע חשוב נוסף אודות המחזור החודשי שכדאי מאד לדעת. בנוסף תמצאי בערכה גם מגבונים אינטימיים שתוכלי לקחת עמך בתיק ליתר בטחון, וגם חבילת תחבושות הגייניות מעולות ואיכותיות. כך תהיי מוכנה לרגע המרגש, תמיד ובכל מקום שיקרה. בערכה פינוקים נוספים, כמו לוח שנה מעוצב שבו תוכלי לעקוב אחר מועדי המחזור, ועוד הפתעות. הערכה תתן לך שקט נפשי ותעזור לך לחגוג את הנשיות החדשה שלך. שיהיה בשעה טובה!

חזור לNews
Email WhatsApp Print Facebook