המגזין

03:03 PM
שאלות ותשובות נפוצות בנושא המחזור הראשון

שאלות ותשובות נפוצות בנושא המחזור הראשון

כל דבר חדש בחיינו מעורר שאלות, ולעיתים גם חששות. לכן זה נורמלי שיש לך שאלות רבות אודות המחזור הראשון שלך, מאורע כל כך חשוב בתקופת ההתבגרות. אז אספנו עבורך שאלות נפוצות על הווסת הראשונה ואת התשובות הברורות ביותר:

מדוע מתרחש מחזור?

בכל חודש מופקים בגופך חומרים הנקראים הורמונים. ההורמונים משתחררים למחזור הדם שלך ומשפיעים על פעולת השחלות שלך. הם גורמים לשחלות לשחרר ביצית אחת בכל חודש מאחת השחלות – שמאל או ימין. הביצית נעה מן השחלה לכיוון הרחם וניטעת באחד מצידיו. הרחם מצידו מגדל רקמות וכלי דם נוספים בזמן זה כדי להכין את עצמו לאפשרות של הריון. ואכן, אם הביצית פוגשת זרע במהלך או לאחר קיום יחסי מין, היא תופרה ותתחיל להתפתח לעובר. אם אין זרע בשטח, הביצית מתמוססת לאחר מספר ימים. מכיוון שהרחם כבר אינו זקוק לרקמות וכלי הדם שפיתח, הם משתחררים דרך פתח הנרתיק שלנו בצורה של דימום, וזהו המחזור החודשי. המחזור שלנו מתרחש כמעט כל חודש, מלבד בעת הריון, עד שלא נותרו בשחלות שלנו ביציות נוספות, מה שקורה בדרך כלל בין הגילאים 45-55.

מתי אקבל את הווסת הראשונה שלי?

קבלת מחזור היא סימן לכך שהרחם והשחלות שלך כבר בשלות ומתפקדות כמו אצל אישה בוגרת. המחזור הראשון מגיע בממוצע בין הגילאים 12-13, אבל אצל נשים מסויימות יכול להתחיל כבר בגיל 8 או מאוחר הרבה יותר, אפילו בגיל 17.

איך אדע מתי המחזור שלי מגיע?

סימנים גופניים עשויים להצביע על כך שהמחזור הראשון שלך עומד להגיע. למשל, השדיים יכולים להרגיש רכים או רגישים יותר, ואת עלולה לחוש חוסר נוחות מסויימת בבטן או נפיחות. ייתכן שתחושי עייפה יותר מהרגיל ואולי גם מצב הרוח שלך יהיה מעט ירוד מהרגיל. לקראת המחזור נשים רבות חשות התכווצויות בבטן התחתונה או בגב התחתון. אצל חלק מן הנערות מופיע טפטוף דמי פה ושם כמה ימים לפני שהמחזור שלהן אמור להתחיל. עם הזמן תלמדי להכיר את הסימנים למחזור שלך ולהיות מוכנה אליו. קחי בחשבון שלוקח ארבע עד שש שנים עד שדפוס הווסת שלך מתייצב סופית.

כמה זמן נמשך מחזור?

בממוצע, מחזור נמשך בערך שלושה ימים עד שבוע. לאורך תקופה זו חלים שינויים בכמות הדימום, ולרוב הוא כבד יותר בימים הראשונים ולאחר מכן פוחת.

באיזו תדירות אקבל מחזור?

בערך פעם בחודש. אורך המחזור משתנה מאשה לאשה, ויכול לנוע בין 21-35 יום. בשנים הראשונות לקבלת המחזור נערות רבות חוות שינויים משמעותיים באורך המחזור מחודש לחודש, ולכן לא תמיד הן יכולות לדעת מתי יגיע. בכל מקרה, כדאי שתמיד תהיי מצויידת בעזרים הגייניים כדי שיהיה לך מענה אם תקבלי מחזור באופן מפתיע.

כיצד עוד אוכל להכין את עצמי למחזור הראשון?

יש לנו את הפתרון המושלם בשבילך – ערכת המחזור הראשון שלי! בערכה המהממת שלנו מגוון מוצרים שיכולים לעזור לך לעבור את המחזור הראשון באופן הכי כיפי ושמח – ספר עם שאלות ותשובות נוספות בנושא המחזור, לוח שנה מעוצב למעקב אחר המחזורים שלך, מארז מגבונים אישי, סבון שטיפה אינטימית כדי שתרגישי הכי רעננה, ואפילו חבילת תחבושות הגייניות שתוכלי לנסות ולהחזיק בכל תיק.

פנקי את עצמך בערכה המקסימה שלנו ותחגגי את הגוף והנשיות שלך בכל הכוח!

חזור לNews
Email WhatsApp Print Facebook