המגזין

10:13 AM
הפסקת המחזור בגיל המעבר והשפעתו על הריח של הפות, האם יש פיתרון?

הפסקת המחזור בגיל המעבר והשפעתו על הריח של הפות, האם יש פיתרון?

ככל שאנו מתבגרות גופנו עובר שינויים דרמטיים, שחלקם משפיעים גם על הנרתיק והפות שלנו, ולעיתים קרובות מובילים גם לשינויים בריח העולה מן האזור. עבור חלקנו, העניין לא נעים ומעורר מבוכה או חששות. קראו על הסיבות העומדות מאחורי השינויים בריח האזור האינטימי שלנו וקבלו טיפים לדרכים שבהן נוכל לשמור על בריאות נרתיקית טובה וריח נעים. הנרתיק הוא מערכת אקולוגית מורכבת שהיא ביתם של מיליוני חיידקים. במצב רגיל, החיידקים מתקיימים יחד באיזון עדין המאפשר לשמור על הנרתיק נקי ובריא. כשאנחנו מתחילות להתקרב לגיל המעבר, ייצור הורמון המין אסטרוגן בגופנו פוחת, מה שעלול להוביל לשינויים במאזן החומציות של הנרתיק. הירידה באסטרוגן מובילה גם לירידה בסיכה הטבעית של הנרתיק באמצעות ההפרשות הנרתיקיות, ודפנות הנרתיק נעשות דקיקות יותר. שינויים אלה יכולים לגרום לנרתיק לפלוט ריח חזק יותר או שונה ממה שהורגלנו אליו. ברוב המקרים אין מדובר על שינוי המפריע בחיי היומיום, אך במקרים אחרים הריח עלול להיות לא נעים ולעורר חוסר בטחון וקושי.

אילו סיבות נוספות יכולות להשפיע על ריח הנרתיק בגיל המעבר?

בנוסף לשינויים ההורמונליים, ישנם גורמים נוספים הגורמים לשינויים בריח הנרתיק בגיל המעבר. התפתחות מחלות רקע מסויימות, נטילת תרופות שונות ועלייה במשקל המתרחשת עם הגיל עלולות כולן להשפיע על ריח הנרתיק, לעיתים לרעה.

מה אומרים המדענים בנושא השפעת גיל המעבר על הריח מן הנרתיק?

מספר מחקרים בחנו את השינויים בריח הנרתיק אצל נשים לאחר גיל המעבר. מחקר משנת 2013 שפורסם בכתב העת Journal of Women's Health מצא כי נשים שהגיעו לגיל המעבר סבלו משכיחות גבוהה יותר של ריח נרתיקי חזק בהשוואה לנשים לפני גיל המעבר. המחקר מצא גם כי נשים לאחר גיל המעבר שהשתמשו בטיפול הורמונלי סבלו פחות מן התופעה בהשוואה לאלה שלא נטלו תוספי הורמונים. מחקר משנת 2011 שפורסם בכתב העת Journal of Lower Genital Tract Disease מצא כי לנשים בגיל המעבר היו רמות נמוכות משמעותית של חיידקים מסוג לקטובצילוס בנרתיק שלהן בהשוואה לנשים לפני גיל המעבר. חיידקים אלו הם החיידקים המועילים המסייעים בשמירה על חומציות הנרתיק. המחקר מצא גם כי לנשים בגיל המעבר היו רמות גבוהות יותר של חיידקים מזיקים בנרתיק כגון גארדנרלה ואגניאליס. חיידקים אלו עלולים לגרום לזיהומים ופעילותם משנה את ריח האזור. מחקר נוסף, שפורסם בכתב העת Menopause בשנת 2015, מצא כי לנשים בגיל המעבר היו רמות גבוהות יותר של טרימתילאמין (TMA) בהפרשות הנרתיק שלהן מאשר אצל נשים לפני גיל המעבר. מדובר על תרכובת התורמת לריחות הדומים לאלו של דגים. גם במקרה זה, נמצא כי נשים לאחר גיל המעבר שנטלו תוספי אסטרוגן היו בעלות רמות נמוכות יותר של TMA מאשר אלה שלא נטלו את התוספים.

אז כיצד ניתן להתמודד עם התופעה?

דרך מועילה לשמור על בריאות נרתיקית טובה וכמובן גם על בריאות כללית מצויינת היא על ידי צריכת תזונה נכונה ומאוזנת. מחקרים הראו כי תזונה עשירה בפירות וירקות יכולה לעודד צמיחת חיידקים מועילים בנרתיק ולסייע בשמירה על איזון pH (חומציות) בריא באזור. פעילות גופנית סדירה יכולה גם היא לתמוך בבריאות הנרתיק על ידי שיפור זרימת הדם אליו. שימוש בפרוביוטיקה, כמו זו הנמצאת ביוגורט ובמזונות מותססים, גם הוא מעודד צמיחה של חיידקים מועילים בנרתיק. שמן עץ התה וחומץ תפוחים הם "תרופות סבתא" פופולריות העוזרות לשמירה על בריאות נרתיקית טובה. אחת הדרכים הבסיסיות היעילות ביותר בשמירה על בריאות נרתיקית טובה ועל ריח טוב מן הנרתיק היא על ידי שמירה על היגיינה קפדנית. נשים צריכות לשטוף את אזור איברי המין בעדינות ולהימנע משימוש בסבונים ותכשירים מבוססי-כימיקלים באזור איברי המין. השטיפה האינטימית של חברת ג'אז וי מיועדת בדיוק למטרה זו – לאפשר לך לשמור על הגיינה מקסימלית באזור באמצעות חומר מבוסס תמציות צמחים עדינות שאינו פוגע בחומציות העור באזור ומרחיק חיידקים לא רצויים. אל תהססי, נסי את השטיפה כדי להשיב ריח נעים לנרתיק שלך וגם את הבטחון ושביעות הרצון שלך מריח גופך. אם כל מה שעשיתן אינו עזר לשפר את ריח הגוף, יתכן שאתן זקוקות לתכשיר המונע ריח זיעה YOUR INTIMA CREAM . יש בו תמציות צמחים אורגניות, חומרים טיבעים ומרכיבים  ממקור טבעי. המוצר המומלץ עובורכן וזוכה מוצר שנה 2023 . קרם אינטימה מוצר שלא פוגע בפלורה הטבעית של גוף, לא מכתים בגדים ולא פוגע בחידקים הטובים.

חזור לNews
Email WhatsApp Print Facebook