המגזין

12:56 PM
בריחת שתן – איך להתמודד עם הריח?

בריחת שתן – איך להתמודד עם הריח?

בריחת שתן היא בעיה נפוצה מאד אצל נשים, שלרוב מתחילה לאחר לידות ומתגברת בהדרגה בגיל המעבר עד לגיל הזהב. אחת מתופעות הלוואי המטרידות ביותר של הבעייה היא הופעת ריח שתן בולט מן הגוף או הבגדים. הדבר עלול לעורר מבוכה רבה, וגורם לנשים רבות להימנע מלהשתתף בסיטואציות חברתיות, מקצועיות וזוגיות, מלעסוק בספורט, וכד’. אך הימנעות אינה הפתרון – היא מבודדת אותנו וגורמת לבעיות נוספות. אז כיצד ניתן להתמודד עם בעיית הריח באופן מיטבי ומועיל? הנה המדריך שלנו בנושא:

ריח שתן קל עד דומיננטי יכול להיות תופעת לוואי מאד לא נעימה של בריחת שתן. אם את סובלת ממנה, כדאי לדעת שישנם שינויים קטנים באורח החיים שיכולים לעזור לך להתמודד עם העניין:

הפחתת ריחו של השתן

ככל שהשתן עצמו חסר ריח, כך יש פחות סיכוי שינדוף ריח כאשר את חווה בריחת שתן. ניתן להפחית את עוצמת הריח שהשתן שלך מייצר במספר דרכים:

לשתות מספיק נוזלים – נשים הסובלות מבריחת שתן נוטות לשתות פחות נוזלים, אך זו טעות. מפתה למי מאיתנו הסובלת מן הבעייה להגביל את הכמות שהיא שותה במאמץ למנוע תאונה, אך יש כמה בעיות הכרוכות בגישה זו. הגבלת הנוזלים עלולה לגרום להתייבשות, וזה אף פעם לא טוב. שתייה מועטה גורמת לשתן להיות מרוכז מאד ובעל ריח חריף. שלפוחית השתן שלך עלולה להיות אפילו יותר מגורה מהרגיל משום שהשתן מרוכז כל כך, ולכן ישנו דווקא סיכון מוגבר לדליפות. שתיית שש עד שמונה כוסות מים ביום תדלל את השתן ותפחית או תעלים את ריחו כמעט לחלוטין, והיא גם חשובה מאד לבריאות הכללית שלנו.

להיבדק לאיתור זיהום אפשרי – זיהומים בשלפוחית ובדרכי השתן שכיחים אצל נשים עם בריחת שתן ועלולים לגרום לריח רע של השתן. אם את חווה תסמינים האופייניים לזיהום בדרכי השתן, כמו למשל צריבה בזמן מתן שתן, כדאי לפנות בדחיפות לבדיקה ולטיפול רפואי כדי לחסל את הזיהום ולהשיב לדרכי השתן שלך את איזון החיידקים הבריא שלהם.

לשנות את התזונה – קפה ומזונות כמו אספרגוס, שום ובצל עלולים לגרום לריח חריף יותר של השתן. נסי לבדוק לאילו מזונות יש השפעה כזו עלייך ולהסיר אותם מן התזונה היומיומית שלך. מזונות העשירים בוויטמין C יכולים גם הם למתן את ריח השתן.

שתיית מיץ חמוציות – מיץ חמוציות מגביר את חומציות השתן שלנו, מה שמפחית באופן טבעי את ריחו. הוא גם מסייע בהרחקת זיהומים בשלפוחית ובדרכי השתן.

מניעת דליפת ריחות שתן

גם לאחר שהפחתת ככל הניתן את ריח השתן שלך, את עלולה לחוש שהסביבה שלך מבחינה בו ולסבול ממבוכה וחוסר בטחון הכרוכים בכך. ניתן להשתמש במוצרי ספיגה המפחיתים ומנטרלים ריח, וחשוב לבחור את המוצר שהכי נוח לך איתו ושאכן נותן מענה טוב עבורך.

שמירה על היגיינה נשית טובה משמעותית אפילו יותר. מומלץ מאד לשמור על אזור הפות והנרתיק נקי ויבש כדי להפחית זיהומים חיידקיים. זה אומר לשטוף היטב את האזור בתכשירים עדינים המותאמים אליו ולמרוח דיאודורנט אינטימי מתאים. הדיאודורנט האינטימי של ג’אז וי מותאם במיוחד לחומציות המיוחדת של האזור ולעור העדין והרגיש שלו. הוא מיוצר מתמציות צמחים טבעיות ומסייע למניעת לחות והזעה בו. כך הוא שומר עלייך מפני התפתחות חיידקים וזיהומים הגורמים לריח לא נעים, ומותיר אותך בטוחה ומוגנת. תרגישי מייד בהבדל!

לקטלוג המוצרים המלא שלנו עבור האיזור האינטימי – לחצי כאן!

חזור לNews
Email WhatsApp Print Facebook