המגזין

03:00 PM
על ההשפעה של סקס על הריח מהנרתיק שלך

על ההשפעה של סקס על הריח מהנרתיק שלך

את נהנית מפעילות מינית בריאה ומהנה, אבל מרגישה שריח האזור האינטימי שלך שונה מאד לאחר מכן. מדוע זה קורה ומה ניתן לעשות כדי לשמור על ריח נעים מהנרתיק גם אחרי סקס? הנה מדריך קצר לנושא –

לכל אחת מאיתנו יש את הריח הייחודי שלה, שהיא מכירה ורגילה אליו. אבל פעילות מינית מכל סוג יכולה לשנות את הריח שלנו, לעיתים לא לטובה.

למה זה קורה?

ריח שונה מן הפות והנרתיק שלנו לאחר סקס לא אומר שיש לך או לבן/ בת הזוג שלך איזושהי בעיה או שמשהו לא תקין. להיפך, זה טבעי מאד, וקשור בעיקר לרמת החומציות של אזור הנרתיק שלך. רמת החומציות נמדדת בסולם הנקרא pH. רמת החומציות של העור באזור האינטימי חשובה מאד ועוזרת לשמור על בריאות הנרתיק. אבל כדאי לדעת שכל דבר שבא במגע עם האזור יכול לשנות את רמות החומציות שלו ולהשפיע על הריח שלך.

לנוזל הזרע, למשל, יש רמת חומציות בסיסית, ההיפך מהסביבה החומצית של הנרתיק. לכן הוא גורם לשינוי ברמת החומציות של האזור ויש לכך השפעה גם על הריח. אך גם מין עם אשה יכול לגרום לשינוי ברמת החומציות של הנרתיק שלך אם נוזלי הנרתיק של בת הזוג מגיעים לנרתיק או לפות שלך על ידי מגע או שיתוף צעצוע מין. ובל נשכח את הפה! הרוק בפינו מכיל אנזימי עיכול וחיידקים. גם אלה בהחלט יכולים לשנות את איזון ה-pH של עורך ולגרום לשינוי בריח בנרתיק.

לפרטים אודות הקרם האינטימי של JezV – לחצי כאן

אם את משתמשת בקונדומים ביחסי המין שלך, לעיתים תוכלי להבחין בריח הלטקס מהאזורים האינטימיים שלך לאחר סקס. כנ”ל לגבי חומרי סיכה, במיוחד אם הם בעלי תוספות טעמים וריחות. כמובן שכל מגע באזור פי הטבעת יכול להוביל גם הוא לשינוי בריח הנרתיק בשל המעבר של חיידקים משם לאזור. כדאי לשים לכך לב, מכיוון שהחיידקים בפי הטבעת ובסביבתו עלולים גם לגרום לזיהומים בדרכי השתן ובנרתיק. לכן חשוב לנקות היטב את האזור ולהשתמש באמצעי הגנה ביחסי מין מסוג זה.

כל הנ”ל יכולים לגרום לך להריח שונה – לא בהכרח שינוי לרעה, פשוט שונה.

אז מה עושים?

קודם כל, כדאי להירגע ולהמתין מעט. ברוב המקרים הריח אינו מצביע על סכנה בריאותית כלשהי. עם זאת, אם את מרגישה שהריח אינו חולף ואף מתגבר, או שהוא לא נעים וחריף באופן קיצוני, רצוי מאד לפנות לבדיקה רפואית מכיוון שיש סיכוי גבוה לכך שהגורם הוא סוג כלשהו של זיהום או פטרייה. במקרה כזה, תקבלי טיפול הכולל משחות או כדורים שיסייעו לך להיפטר מן הזיהום ולחזור לריח הרגיל שלך.

אבל גם אם הכל תקין ונורמלי ואת פשוט רוצה להרגיש נעים יותר, ישנם דברים רבים שתוכלי לעשות. כמובן שרחצה טובה יכולה לעזור, ואל תשכחי לנגב את עצמך היטב במגבת נקייה כדי למנוע לחות באזור, המהווה כר פורה להתפתחות חיידקים. לאחר הרחצה, תוכלי להשתמש בקרם האינטימי של אינטימה – מריחה על האזור תמנע שגשוג חיידקים ותסייע לשמירה על עור המקום. הדאודורנט האינטימי של אינטימה יתן לאזור ריח קליל ונעים שיישאר לאורך מספר ימים. אם אינך בבית, תוכלי לקחת איתך חבילת מגבונים אינטימיים של אינטימה כדי לנקות את האזור היטב לאחר קיום יחסי המין ולהרגיש רעננה, נקייה וריחנית בקלות ובמהירות.

חזור לNews
Email WhatsApp Print Facebook