המגזין

02:46 PM
הקשר בין המחזור החודשי לשינה, ערנות ועייפות

הקשר בין המחזור החודשי לשינה, ערנות ועייפות

נשים רבות חוות שינויים ברמות האנרגיה שלהן בזמן המחזור, וכן באיכות השינה ובתחושות הערנות והעייפות שלהן לאורך ימי הווסת. מדוע זה קורה וכיצד תוכלו לשפר את המצב? הנה ההסבר:

האם נשים מרגישות ערניות או אנרגטיות יותר במהלך המחזור החודשי שלהן?

אין תשובה אחת נכונה לשאלה זו, שכן כל אשה היא שונה ועשויה לחוות את המחזור החודשי שלה באופן אחר. חלק מהנשים עשויות להרגיש ערניות ואנרגטיות יותר במהלך המחזור החודשי שלהן, בעוד שאחרות עשויות להרגיש עייפות יותר ובעלות אנרגיה פחותה. התנודות ההורמונליות המתרחשות במהלך המחזור החודשי יכולות להשפיע על רמות האנרגיה שלנו, וחלק מאיתנו עשויות לחוות עלייה זמנית ברמות האנרגיה במהלך המחצית הראשונה של המחזור, כאשר ההורמון אסטרוגן מיוצר ברמות גבוהות יותר. עם זאת, עלייה זו באנרגיה לעיתים מתקזזת עם השפעת הסימפטומים הפיזיים של הווסת. בסופו של דבר, האופן שבו אנו מרגישות במהלך המחזור החודשי שלנו תלוי במגוון גורמים, כולל בריאותנו הכללית ורווחתנו הנפשית.

מדוע נשים מרגישות עייפות יותר במהלך המחזור שלהן?

ישנן מספר סיבות לתחושת עייפות מוגברת במהלך המחזור החודשי. סיבה אחת היא שההורמון פרוגסטרון, אשר מיוצר ברמות גבוהות יותר במהלך המחצית השנייה של המחזור החודשי, עלול לגרום לעייפות. בנוסף, סימפטומים כגון התכווצויות שרירים, כאבים ונפיחות יכולים גם הם לתרום לתחושת עייפות.

במהלך המחזור החודשי שלנו, אנו בדרך כלל מאבדות כמות מסויימת של דם. כמות זו משתנה מאשה לאשה ובתקופות שונות של חייה. לאובדן דם זה יכולות להיות מספר השפעות על גופנו. למשל, הוא יכול לגרום לרמות הברזל בגופנו לרדת, מה שעלול להוביל לתחושות של עייפות וחולשה. במקרים חמורים, אובדן משמעותי של דם במהלך הווסת עלול להוביל לאנמיה וחוסר ברזל. למצב זה תסמינים חמורים ויש לטפל בו מיידית. אובדן הדם במהלך הווסת יכול גם לגרום לירידה זמנית בכמות החמצן המועברת לרקמות הגוף, סיבה נוספת לתחושות של עייפות וחולשה. חשוב שתתייעצי עם הרופא המטפל שלך אם את חווה איבוד דם קיצוני או תסמינים מדאיגים אחרים במהלך המחזור.

כיצד משפיעה התקופה החודשית על השינה של נשים?

המחזור החודשי יכול להשפיע גם על איכות השינה שלנו במספר דרכים. התסמינים הנפוצים שנשים רבות חוות מעט לפני קבלת המחזור ובתחילתו, כגון נפיחות, רגישות בשדיים ושינויים במצב הרוח, יכולים להקשות על השינה שלנו. בנוסף, תנודות הורמונליות המתרחשות במהלך המחזור החודשי יכולות להשפיע על טמפרטורת הגוף שלנו, שגם לה השפעה ישירה על איכות השינה שלנו. חלק מהנשים עשויות לחוות יותר חלומות או סיוטים במהלך המחזור החודשי שלהן.

מה תוכלי לעשות כדי לשפר את איכות השינה שלך בזמן המחזור?

כדי לזכות לשינה איכותית ורגועה יותר במהלך המחזור החודשי מומלץ מאד להימנע מצריכת קפאין החל משעות הערב המוקדמות ועד שאת הולכת לישון. גם שימוש בטלפון או במסכים מאירים מסוגים אחרים עלול לגרום לקשיים בהירדמות וכדאי להימנע ממנו בשעה שלפני השינה. תחושות גופניות נעימות ונוחות יכולות לעזור מאד להירדמות קלה ולשינה טובה. תוכלי לעשות מקלחת או אמבטיה חמה לפני השינה, ולהשתמש בסבון טבעי של ג’אז וי המכיל תמציות צמחים ושמנים צמחיים בעלי סגולות הרגעה והשראת שינה. הסבון הטבעי שלנו יסייע לך להרגיש נקייה ורגועה מאד, להירדם מהר ולישון היטב, וכך תוכלי לחדש את מלאי האנרגיה שלך ליום המחרת. לילה טוב!

חזור לNews
Email WhatsApp Print Facebook