המגזין

02:42 PM
טיפים חשובים למחזור הראשון

טיפים חשובים למחזור הראשון

המחזור הראשון הוא אירוע משמח המסמל את הנשיות שלנו ואת יכולתנו להביא ילדים לעולם. הנה כמה טיפים שיכולים לעזור לך להתכונן ולהתמודד עם העניין ועם הרגשות הסובבים אותו:

טיפים להערכת המועד הצפוי של המחזור הראשון

כ-98% מהנערות מקבלות מחזור ראשון עד גיל 15, אך הגיל הממוצע ממשיך לרדת כל הזמן. אצל רובן, המחזור הראשון מגיע בדרך כלל כשנתיים לאחר תחילת הסימנים הראשונים של גיל ההתבגרות – התפתחות שדיים, צמיחת שיער גוף ושינויים בצורת הגוף. בנוסף, מועד המחזור הראשון מעט מוקדם אצל כל נערה מזה של אמה או סבתה.

סימנים המעידים על מחזור ראשון במרחק של מספר ימים כוללים כתמי דימום על גבי התחתון או התכווצויות בבטן התחתונה. לעיתים מופיעים גם פצעוני אקנה ורגישות יתר בשדיים.

טיפים להתמודדות כשמקבלים את המחזור הראשון

כאשר מחזור מתחיל, יש לספוג את הדם באמצעים הגייניים כמו תחבושות הגייניות או טמפונים. רוב הנערות מעדיפות בפעם הראשונה להשתמש בתחבושות הגייניות, הקלות יותר לשימוש ואינן דורשות מיומנות בשימוש. היום נשים רבות משתמשות גם בתחתוני מחזור סופגים.

אם המחזור הפתיע אותך ואין לך בתיק תחבושות, תוכלי לפנות לחברה או לאשה אחרת בסביבה. אם לא הצלחת להשיג תחבושת הגיינית, תוכלי להשתמש בכמות גדולה של נייר טואלט או נייר סופג לניגוב ידיים שתוכלי לקפל ולשים מסביב לאזור המפשעה בתחתונים שלך. הוא יספק לך מענה זמני עד שתוכלי להשיג תחבושת או טמפון.

אפשרות מומלצת היא להכין מראש ערכת מחזור שתשאי בתיק שלך לכל מקום. הכיני זוג תחתונים נוסף, חבילת מגבונים אינטימיים, תחבושות הגייניות, תחתוני מחזור או טמפונים על פי העדפתך, וכל פריט אחר שיתן לך הרגשה בטוחה, נעימה ונקייה.

בכל מקרה, אחד הטיפים החשובים הוא לזכור להחליף את התחבושות, תחתוני המחזור או הטמפונים בכל מספר שעות, כדי להימנע מריח רע וסיכון לזיהום.

טיפים למחזור הראשון

טיפים להתמודדות עם תופעות הלוואי של המחזור

לוקח זמן להסתגל למחזור, והוא יכול לפעמים לגרום לאי נוחות. עם זאת, הוא חלק נורמלי מהחיים של כל אשה, ואינו אמור להגביל או לשנות את אורח חייך והפעילות היומיומית שלך. אם את חשה בכאבים או התכווצויות בזמן המחזור, תוכלי ליטול משכך כאבים ללא מרשם כמו אקמול, נוירופן, אדוויל וכד’.

דרך טבעית ונעימה מאד, במיוחד בחורף, לשיכוך ההתכווצויות היא שימוש בבקבוק מים חמים פרוותי או בכרית חימום, אותם יש להניח על הבטן התחתונה לשם הרגעת הכאב. אפשרות נחמדה נוספת היא פשוט לעשות אמבטייה חמה. פעילות גופנית עדינה ופשוטה כמו הליכה, יוגה או טאי צ’י יכולה אף היא להקל על כאבי מחזור ותופעות הלוואי.

לעיתים אנו חוות דליפות ולכלוך של התחתונים שלנו, גם כאשר אנו מקפידות על שימוש באמצעים הגייניים. נסי להחליף ולנסות תחבושות או טמפונים בעוביים וגדלים שונים, בעלי יכולות ספיגה שונות. זרימת המחזור אינה אחידה לאורך כל ימי המחזור, ולרוב היא חזקה יותר בימים הראשונים. בשלב זה כדאי להשתמש באמצעים הגייניים עבים וסופגים יותר.

טיפ חשוב נוסף הוא מעקב אחר הופעת המחזורים שלך באמצעות יומן, לוח שנה או אפליקציה מתאימה, ויש רבות כאלו שהן חינמיות לגמרי להורדה. המעקב יאפשר לך לצפות פחות או יותר את הופעת המחזור הבא, לבדוק אם הוא סדיר, להבין את הדפוסים המאפיינים את המחזור שלך וללמוד כיצד להתמודד עמם. כך גם יהיה בידייך כל המידע הרלוונטי שתוכלי להעביר לרופאת הנשים שלך אם עולה בעייה כלשהי בנוגע למחזור שלך.

כדי לסייע לך בכל הקשור לקבלת המחזור הראשון שלך, הכנו עבורך את ערכת “המחזור הראשון שלי“, ערכה מקסימה ומעוצבת המכילה כל מה שתצטרכי כדי להיות מוכנה למחזור הראשון – מגבונים אינטימיים, ספר הדרכה, תחבושות הגייניות, לוח שנה למעקב תאריכי המחזור, ועוד. חברת ג’אז וי מאחלת לך חגיגת מחזור שמחה ומאושרת!

לקטלוג המוצרים המלא של JezV – לחצי כאן

חזור לNews
Email WhatsApp Print Facebook