המגזין

02:15 PM
לקראת מחזור ראשון – איך לשוחח עם בתך על הנושא

לקראת מחזור ראשון – איך לשוחח עם בתך על הנושא

שיחה על נושאים אישיים כמו המחזור יכולה לגרום מבוכה להורים ולילדים ולגרום להם להרגיש קצת לא בנוח. אבל הבת שלך זקוקה למידע אמין בנושא, והבנה טובה של הגוף שלה תעזור לה לקבל החלטות נכונות לגבי בריאותה. כיצד תעשי זאת נכון?

מתי כדאי לדבר עם בתך על המחזור?

שיחה על המחזור לא חייבת להיות שיחה אחת גדולה בגיל מסוים. במקום “ה-שיחה הגדולה”, התחילי לדבר על הנושא מוקדם ובני בהדרגה את הידע של בתך בנושא. למשל, אם ילדתך בת ה-4 רואה טמפון ושואלת למה הוא מיועד, תוכלי לומר משהו בסגנון, “נשים מדממות מעט מהנרתיק שלהן מדי חודש. זה נקרא מחזור. זה לא בגלל שהם נפגעו, אלא משום שכך הגוף שלהן מתכונן לתינוק. הטמפון סופג את הדם כדי שלא יעבור אל התחתונים”.

במהלך השנים, תוכלי לתת לבתך מידע נוסף אודות המחזור על פי מידת המוכנות שלה. אם אינה שואלת שאלות על הנושא, תוכלי להעלות אותו בעצמך כשהדבר רלוונטי. עד גיל 6 או 7, רוב הילדים יכולים להבין את מושגי הבסיס הקשורים למחזור. חכי לרגע טבעי לדבר על כך, כגון כשבתך שואלת על גיל ההתבגרות או על שינויים גופניים החלים בו, כשהיא שואלת מהיכן מגיעים תינוקות, ואפילו כשהיא צופה בך בחנות רוכשת תחבושות הגייניות או טמפונים.

תוכלי לשתף מידע בסיסי, כמו למשל, “כאשר ילדה מתפתחת לאישה, גופה משתנה כך שהיא תוכל ללדת תינוק כשתגדל. חלק מהשינוי כולל להכין מקום שבו יוכל התינוק לגדול בתוך אמו. המקום שבו תינוק גדל נקרא רחם. מדי חודש דופן הרחם מתכוננת לתינוק. אם אין תינוק, דופן הרחם נושרת ויוצאת דרך הנרתיק של האשה. הגוף יוצר דופן חדשה מדי חודש, רק למקרה שייווצר תינוק”. התגברי על המבוכה ועני על כל שאלה בפשטות ובאופן ישיר.

דרך אגב, גם בנים זקוקים למידע אמין על המחזור החודשי, אז הקפידי לדבר על כך גם עם בנייך.

אילו שאלות נפוצות יכולה בתך להעלות?

השאלות שבתך יכולה לשאול בנושא המחזור תלויות כמובן בגילה וברמת ההתפתחות שלה. הנה כמה שאלות נפוצות שבנים ובנות שואלים בנושא:

מתי רוב הבנות מקבלות מחזור? מה גורם להופעת המחזור? האם מחזורים מגיעים באופן קבוע מתחילתם? האם נערה יכולה להיכנס להריון ברגע שהמחזור שלה מתחיל? כמה זמן נמשכים המחזורים? באיזו תדירות מתרחש מחזור? מהי תסמונת קדם-וסתית? מה ארגיש לפני ובזמן המחזור? כיצד מתמודדים עם תופעות המחזור?

אם אין לך ידע מדוייק כדי לענות על אחת או יותר מן השאלות הללו, השתדלי לקרוא על הנושא מראש כדי שתוכלי לספק מידע נכון ואמין לבתך.

אם את מתקשה לדבר עם בתך אודות המחזור, וודאי שיש לה דרך אחרת לקבל את המידע החשוב הנחוץ לה. אולי יהיה לך קל יותר לצפות בסרטון או לקרוא ספר ביחד עמה בנושא. תוכלי לרכוש עבורה את ערכת “המחזור הראשון שלי” של חברת ג’אז וי. בערכה ספר שאלות ותשובות עם כל המידע הרלוונטי אודות המחזור. תוכלו לקרוא מן הספר יחדיו, ואז השיחה אודות הדברים עשויה להיות קלה יותר ומביכה פחות, לפחות עבורך. הערכה גם מאפשרת לבתך להיות מוכנה למחזור הראשון שלה באופן מלא, מכיוון שהיא כוללת גם חבילת תחבושות הגייניות איכותיות, מגבונים אינטימיים, קרם אינטימי, לוח שנה מעוצב למעקב אחר מועדי המחזורים, ועוד. זוהי מתנה נהדרת שתוכלי להעניק לבתך, שתקרב ביניכן ותכין אותה היטב לצפוי לבוא. בשעה טובה!

חזור לNews
Email WhatsApp Print Facebook