המגזין

01:25 PM
כיצד משפיעות גלולות נגד הריון על ריח הנרתיק שלנו?

כיצד משפיעות גלולות נגד הריון על ריח הנרתיק שלנו?

יקרות, בואו נדבר על האופן שבו גלולות למניעת הריון משפיעות ריחות הפות והנרתיק שלנו. כן, הרבה מאיתנו אוהבות את הגלולות למניעת הריון שלנו בגלל היתרונות הנהדרים שלהן – מחזור קבוע וצפוי מראש, הפחתת הסיכון לסוגי סרטן מסויימים ומניעה בטוחה של הריונות. אבל, האם ידעתן שהגלולות שאתן נוטלות הן אולי הגורם לשינוי הלא-כל-כך-נהדר בריח האזור האינטימי שלכן?

גלולות למניעת הריון משנות את האיזון ההורמונלי בגופנו

מחקרים הראו כי שינויים הורמונליים הנגרמים בשל נטילת גלולות למניעת הריון עלולים לפגוע במאזן החיידקים ה”טובים” בנרתיק שלנו, מה שיכול בסופו של דבר להשפיע על הריח באזור. על פי מחקר שפורסם בכתב העת “מיקרוביולוגיה יישומית וסביבתית”, השינויים ההורמונליים הנגרמים על ידי גלולות למניעת הריון יכולים לשנות את הרכב רובד החיידקים (מיקרוביום) בנרתיק ולגרום לעלייה בייצור תרכובות אורגניות נדיפות מסוימות, כמו למשל בכמות החומר גליקוגן המיוצר ברירית הנרתיק שלנו. התנדפות התרכובות האורגניות הללו לאוויר מובילה לשינויים בריח של הפות והנרתיק, ובינינו, אף אחת לא רוצה שריח כימיקלים יעלה מאיבר המין שלה.

אבל רגע, יש עוד! מחקר נוסף שנערך על ידי חוקרים באוניברסיטת מישיגן מצא כי גלולות למניעת הריון יכולות להוביל לעלייה ביובש בנרתיק, מה שיכול לתרום לשינויים ברמות ה-pH (חומציות) בנרתיק ולהתפתחות חיידקים ופטריות לא רצויים באזור שגם הם מפרישים ריח שהוא לרוב לא נעים. יובש באזור הנרתיק עלול להגביר את כמות ההפרשות מן הנרתיק ולגרום לגירויים מסוגים שונים באזור. לכל אלה השפעה להשפיע על הריח העולה מן הפות והנרתיק שלנו.

אז מה עושות?

ראשית, חיוני לשמור על שתייה מספקת של מים ולאכול תזונה מאוזנת. המים מאפשרים לשטוף את כל הרעלים אל מחוץ לגוף והתזונה המאוזנת מסייעת לשמור על הגוף שלנו בריא. ערך מוסף הוא ההרגשה הנהדרת ששתייה ותזונה נכונה מספקות, מראה עור רך וקורן ומשקל יציב ותקין. ומי לא אוהבת להרגיש ולהיראות נהדר מבפנים ומבחוץ?

בנוסף לתזונה ולשתייה, כדאי לדעת שקיימים חומרי מזון טבעיים שיכולים לעזור. אלו כוללים את שמן עץ התה, חומץ תפוחים ושמן קוקוס, למשל, שמסייעים לשגשוג וצמיחה של רובד חיידקים בריאים בנרתיק ובכך גם תורמים להפחתת ריחות לא נעימים.

במקרים קיצוניים, אולי הגיע הזמן לשקול להחליף את אמצעי המניעה מגלולות לשיטה אחרת. ישנם הרבה סוגים של אמצעי מניעה בנמצא, ביניהם אפשרויות לא הורמונליות כמו קונדומים או התקן תוך רחמי ללא הורמונים. מחקר שפורסם בכתב העת “אמצעי מניעה” מצא כי נשים שעברו מגלולות למניעת הריון להתקן תוך רחמי לא הורמונלי סבלו משיעורים נמוכים יותר של זיהומים בנרתיק. זיהומים אלו כללו וגינוזיס חיידקי, אחד מן הגורמים העיקריים לריחות לא נעימים מן הנרתיק. אם את סובלת מאד מתופעות הלוואי של הגלולות או מריחות לא נעימים, חשוב לדבר על כך עם הרופא שלך כדי למצוא את האפשרות הטובה ביותר עבורך למניעת הריון.

הגיינה מעל הכל

שמירה על הגיינה טובה באופן הנכון תורמת יותר מכל דבר אחר למניעת ריחות בלתי נעימים מאזור הפות והנרתיק. זה אומר לשטוף את הפות והנרתיק במים ותכשירים עדינים, כאלה המותאמים ספציפית לרמת החומציות ולעור הרגיש של האזור האינטימי. מוצרים אינטימיים מורכבים מחומרים מותרים ותמציות צמחים טבעיות, שאינם מסכנים את מאזן החיידקים הטבעי שלנו ואינם מייבשים את העור מעבר למה שבריא לו.

סדרת ג‘ל הרחצה החדשה של חברת ג’אז וי מיועדת ומותאמת לאזור האינטימי הנשי. היא מבוססת על תמציות צמחים טבעיות ובטוחות ומכילה חומרי ריח פרחוניים כמו ריחות לבנדר, דובדבן וצבעונים (טוליפס). רחצה יסודית במקלחת או באמבטיה עם ג’ל הרחצה האינטימי יספק את כל צרכי ההגיינה של האזור ויותיר אותו מריח נפלא. אל תחכי, נסי אותו עכשיו.

חזור לNews
Email WhatsApp Print Facebook