המגזין

02:04 PM
כך תדעי שהמחזור הראשון של הבת שלך עומד להגיע

כך תדעי שהמחזור הראשון של הבת שלך עומד להגיע

הבת שלך מתבגרת ואת רוצה להיות שם בשבילה וללוות אותה בתהליך השינוי מילדות לנשיות. כדי שתוכלי להעריך מתי היא צפויה לקבל את הווסת הראשונה שלה, הכנו עבורך מדריך קצר שיסייע לך להכין אותה לאירוע המשמח.

למועד הופעתו של המחזור הראשון גורמים גנטיים

אחת הדרכים הטובות ביותר להעריך מתי צפויה בתך לקבל את המחזור הראשון שלה היא להיזכר במועד המחזור הראשון שלך. זמן תחילת תקופת ההתבגרות ומשכה דומים מאד בדרך כלל בין נשים לאמותיהן וסבתותיהן. לכן סביר להניח שהמחזור הראשון של בתך יגיע בסביבות הגיל שבו את קיבלת את שלך או מעט מוקדם יותר, מכיוון שבתקופה המודרנית כל דור מקדים מעט את תקופת ההתבגרות מקודמו.

הגוף מספק כמה רמזים

תחילת תהליך ההתבגרות מלווה בסימנים חיצוניים שניתן לראות בקלות. הם מתחילים לצוץ לרוב בסביבות גילאי 10-11, אך לעיתים מוקדם יותר – בגילאי 8-9, או מאוחר יותר – בגילאי 14-15. פרץ הצמיחה הגדול ביותר אצל נערה עשוי להיות כחצי שנה עד שנה לפני הווסת הראשונה שלה. אם אתן עוקבות יחדיו אחרי הגובה של בתך ומבחינות שהוא משתנה מהר ואז מתחיל להאט, ייתכן שהמחזור הראשון שלה קרוב. במקביל, ייתכנו שינויים משמעותיים במשקלה.

הגוף כולו משנה את צורתו. מגוף ישר ונערי מתגלים פתאם חמוקיים ומותניים, הירכיים והכתפיים מתעגלות ולעיתים אפילו שיער הראש משתנה ונעשה חלק או גלי יותר בעקבות השינויים ההורמונליים בגוף. בפרוץ תקופת ההתבגרות השדיים מתחילים לצוץ החוצה, כאשר בתחילה הפטמות בולטות מעט יותר מהרגיל, ועם הזמן השד כולו גדל ותופח עד לקבלת צורת שד בוגרת. זהו סימן שניתן להיעזר בו, מכיוון שברוב המקרים המחזור הראשון החודשי של הנערה יגיע כשנתיים-שלוש לאחר הופעת ניצני השדיים הראשונים. גם שיער הצומח בבית השחי הוא סימן גופני לכך שהמחזור הראשון כנראה קרוב מאד ויכול להתרחש בכל רגע.

רמזים רגשיים ונפשיים

בתך הופכת אט-אט לאשה לא רק בגופה, אלא גם מבחינה נפשית ורגשית. סביר שתבחיני לאורך תקופת ההתבגרות שלה בשינוי במידת העניין שלה במין השני, בסערות נפש ובטלטלות רגשיות האופייניות לגיל, או אולי בשינוי ביחסה אליך ואל שאר בני המשפחה. זה טבעי מאד שבתך משתנה גם מבפנים, ולא רק מבחוץ. אל תילחצי ואל תגיבי באופן שיעורר אצל בתך חרדה בקשר לשינויים שהיא חווה. שינויים דרסטיים במצב הרוח יכולים גם להצביע על כך שהיא עומדת לקבל את המחזור הראשון שלה.

כיצד תוכלי לסייע לבתך להכין את עצמה לקבלת המחזור הראשון שלה?

ראשית, כדאי לזכור שמרגש מאד לעבור את כל השינויים הללו או לחכות שהם יקרו, אבל זה יכול להיות גם מאתגר ומלחיץ, במיוחד אם הם מתרחשים לפני או אחרי רוב הבנות האחרות בשכבת הגיל של בתך. אם תוכלי להיות שם בשבילה, לספק לה מענה מכיל ולא שיפוטי למה שהיא מרגישה ולשאלות העולות בראשה, זה יכול לעזור לה מאד לעבור את התקופה ללא קשיים מיוחדים. שתפי את בתך בחוויות שלך מגיל ההתבגרות ומן המחזור הראשון. זה מרגיע ומשרה תחושת בטחון, יכול לסייע לקרב ביניכן ולאותת לבתך שהיא יכולה לפנות אלייך בכל עניין גם בהמשך.

שנית, כדאי להתכונן באופן פרקטי לבוא המחזור. תוכלי להפתיע את בתך ולרכוש לה במתנה את ערכת “המחזור הראשון שלי” של חברת ג’אז וי, הכוללת ספר עם שאלות ותשובות אודות המחזור שתוכלו לעיין בו יחד. בנוסף, בערכה המעוצבת חבילת תחבושות הגייניות איכותיות, מגבונים אינטימיים, קרם אינטימי ואפילו לוח שנה מעוצב למעקב אחר הופעת המחזורים – כל מה שבתך צריכה כדי להיות מוכנה לחלוטין לחגוג את המחזור הראשון שלה בשמחה ובבטחון. שיהיה בשעה טובה!

חזור לNews
Email WhatsApp Print Facebook