המגזין

03:15 PM
כך תשתמשי בצורה נכונה בשטיפה אינטימית – המדריך המלא

כך תשתמשי בצורה נכונה בשטיפה אינטימית – המדריך המלא

שטיפה אינטימית היא עניין חשוב לבריאות האשה. אנו רוצות לשמור על האזור האינטימי שלנו נקי, מוגן מזיהומים או פטריות, פריחות או גירויים. אנו זקוקות לתחושת רעננות וריחניות נעימה באזור כדי לחזק את הבטחון העצמי שלנו בסיטואציות חשובות וכדי להיות משוחררות במפגשים זוגיים או מיניים ללא חשש מאי נוחות או מבוכה. איך שוטפים את האזור באופן המיטבי כדי להשיג זאת? קראי:

הגיינה של הפות והנרתיק

בואו נדבר קצת על אנטומיה בסיסית. הנרתיק הוא התעלה הפנימית הנמצאת בתוך הגוף שלך. המונח “פות” מתייחס לחלקים החיצוניים מסביב לנרתיק, כמו למשל השפתיים הפנימיות והחיצוניות. אמנם לא כדאי לשטוף את פנים הנרתיק, אבל מומלץ מאד לשטוף את הפות שלך. מדוע?

אולי שמעתם שהנרתיק הוא כמו תנור ניקוי עצמי – מטאפורה די מדויקת. המכללה האמריקאית למיילדות וגינקולוגיה מציינת שהנרתיק שלך מנקה את עצמו ושומר על בריאותו על ידי שמירה על איזון pH נכון והפרשות טבעיות. הנרתיק שלך מכיל הרבה חיידקים “טובים”. חיידקים אלה שומרים על איזון ה-pH האידיאלי בנרתיק שלך, שהוא מעט חומצי. ה-pH החומצי מקשה על חיידקים “רעים” לזהם את הנרתיק שלך.

לנרתיק ולפות שלנו ריח אופייני טבעי, וזה בסדר גמור. אך כאשר אנו מזניחות את ההגיינה באזור עלולים להתפתח בו ריחות לא רצויים, כמו אלו המופקים מפעילות חיידקית מוגברת, מזיהום, זיעה מרובה וכד’. הפרשות הנרתיק מדיפות לרוב ריח קל, וגם זה טבעי ותקין לחלוטין. אך כאשר לא מנקים היטב את הפות, ההפרשות עלולות להצטבר בין הקפלים, לתסוס ולהריח רע מאד. בזמן מחזור, הדם הנקרש עלול להריח ממש לא נעים אם נותיר אותו על גבי העור שלנו ובין קפליו. ניתן למנוע את כל התופעות הללו בקלות על ידי שטיפה אינטימית טובה.

אז איך שוטפים את הפות שלך?

ראשית כדאי לשטוף עם מים חמימים. אך אל תשטפי את הפות בסבון הרגיל שבו את משתמשת לכל שאר גופך. סבון כזה הוא אגרסיבי מדי לעור הפות העדין, שדומה בהרכבו לעור השפתיים או הפטמות שלנו. סבונים רגילים מכילים חומרי צבע, ריח וכימיקלים שעלולים לפגוע בעור הדקיק של הפות. לכן חשוב מאד לבחור בסבון לשטיפה אינטימית שמיועד לאזור. כזה הוא למשל מוצר השטיפה האינטימית של JezV. הוא תוכנן מראש לשימוש באזור, תוך הקפדה על רמת חומציות מדוייקת שלא תפגע בעור הפות הרגיש. התכשיר מבוסס על צמחי מרפא כמו קלנדולה ואכינציאה. במחקרים נמצא כי צמחים אלה אכן בעלי סגולות בריאותיות וששימוש בהם על עור הפות מפחית מאד סיכון לזיהומים כגון קנדידה ואחרים.

בזמן המקלחת או האמבטיה, פסקו את השפתיים החיצוניות של הפות ונקו בעדינות משני צידי הקפלים באמצעות האצבעות, ראשית עם מים בלבד, ואז עם התכשיר. השתדלו להימנע מכניסה של מים או סבון לתוך הנרתיק. בנוסף לשטיפת הפות שלך, מומלץ לשטוף את פי הטבעת ואת האזור שבין הפות לפי הטבעת שלך מדי יום. עדיף לשטוף בכיוון “מקדימה לאחור” – או במילים אחרות, לשטוף תחילה את הפות שלך, ורק לאחר מכן את פי הטבעת. אם תשטפי בכיוון ההפוך את עלולה להסתכן בכך שחיידקים מפי הטבעת יחדרו לפות ויתפשטו לנרתיק שלך, מה שעלול לגרום לזיהומים.

לאחר פעילות מינית, חשוב במיוחד להקפיד על הגיינת הפות. גם כאן מומלץ ניקיון רק מכיוון ה”מלפנים לאחור”. לאחר מין המלווה בחדירה מומלץ להטיל שתן, מכיוון שהשתן הוא סטרילי ומאפשר לסלק חיידקים שאולי חדרו לנרתיק, לפות ולשופכה. לאחר מתן השתן, תוכלי לשטוף את עצמך היטב באופן שהוסבר בפסקה הקודמת. גם בזמן מחזור יש להקפיד יותר על ההגיינה, ואם את מרגישה לא נעים או שעולים ריחות לא טובים מן האזור, תוכלי לעלות בתדירות הרחצה למספר ימים ללא חשש.

שימוש קבוע בשטיפה אינטימית יתן לך את הבטחון שאת תמיד מריחה נעים, בעבודה, בבית, בדייטים, ובכל מקום אחר. איזה כיף!

חזור לNews
Email WhatsApp Print Facebook