המגזין

12:00 PM
למה היגיינה חשובה יותר לנשים מאשר לגברים?

למה היגיינה חשובה יותר לנשים מאשר לגברים?

האם אי פעם שמת לב לתכולת ארון האמבטיה שלך ושל בן זוגך? בחלק גדול מן הבתים, תופסים מוצרי הקוסמטיקה והאיפור הנשיים מקום נכבד הרבה יותר בתוכו, לעומת המדף הבודד שעליו עומד, מיותם, האפטרשייב הגברי, מחכה לרגע היחידי ביום שבו סופסוף יעשו בו שימוש. אז נכון שהמודעות הגבוהה להיגיינה ולחשיבותה גרמה להיווצרותו של “הגבר החדש” – וייתכן שמלבד אפטרשייב, יש לבן הזוג שלך גם איזה קרם או אולי אפילו פינצטה, שהם לגמרי שלו. עדיין, את כאישה צריכה להבין כיצד טיפוח הגוף ובמיוחד ההיגיינה האינטימית, היא כל כך חיונית לשיפור ההרגשה שלך בחיי היום יום ואפילו לשמירה על בריאות הגוף.

אילו הרגלי היגיינה כדאי לך לאמץ באופן יום יומי?

אין מנוס מלהודות שלנשים יש יותר אתגרים, בכל הקשור לניקיון גופן. מבנה הגוף של האישה הוא “מועד לפורענות” בנושא הזעה והיווצרות של לחות מיותרת: זה מתחיל במקומות הברורים מאליהם כמו בתי השחי, ממשיך דרך העור שמתחת לחזה וגם, כמובן, מגיע לאיזור הפות.

במהלך כל החודש ובמיוחד בימי הווסת, חשוב לשמור על ההיגיינה של הפות ואת צריכה לוודא שהאיזור כולו “נושם”, מקבל מספיק ריענון ומנוקה כמו שצריך. לא קל לעשות זאת וכמובן שאת לא אמורה ללכת בלי בגדים תחתונים כדי לאוורר את המקום, אבל אין זה אומר שלא תוכלי להיעזר בתכשירים שמיועדים בדיוק בשביל העניין הזה: מריחה קבועה של קרם אינטימי, תמנע היווצרות של ריחות לא רצויים ותאפשר לך להרגיש בנוח, גם בימים ארוכים ומלאי פעילות ובעיקר בימים המאתגרים יותר, שבהם את במחזור. הוא יכול להשתלב במקלחת-הבוקר שלך והוא צפוי להחזיק מעמד ולהגן עלייך, במשך שעות רבות.

איך שומרים על היגיינה נשית בימי הקיץ החמים?

נדמה שגברים יכולים פשוט להתיז דאודורנט והופה – הם כבר מדיפים ניחוח נהדר, שמעלים בקלות כל ריח אחר בגופם. נשים לעומת זאת, בדרך כלל משתמשות במגוון רחב יותר של תכשירים ריחניים: קרם פנים, קרם עיניים, קרם גוף, דאודורנט, בושם – לכל אחד מהם בוודאי יש תפקיד חשוב מבחינתך וסביר להניח שכאשר את מתמודדת עם הזעת הקיץ, לא תרצי להוסיף עוד ריח דומיננטי מדי, שרק יהפוך את בליל הניחוחות הללו ללא נעים בעליל.

הרגלי ההיגיינה היום-יומיים שלך, צריכים לכלול התייחסות לכל אחד מן המקומות הללו בגופך, שבהם הלחות מצטברת ועלולה להפוך ל”בית” לא רצוי של חיידקים. רחצה קבועה היא בוודאי פעולה שאת מבצעת אחת ליום לכל הפחות, אבל מעבר לכך ובמיוחד בקיץ, את עשויה להזדקק להפסקות התרעננות באיזורים מסוימים, שיעניקו לך הרגשה טובה ונקייה ויותירו על עורך ניחוח נעים.

תוכלי להוסיף לתיק שאת נושאת איתך ממילא לעבודה או ללימודים, גם מגבון לח אחד או שניים, המיועדים לאיזור הפות. מגבונים לאיזור האינטימי ארוזים בנפרד ושומרים על הסטריליות שלהם – וכך תוכלי להוסיף אקסטרה רעננות וניקיון לחלק הכי עדין ורגיש בגופך, אפילו במהלך ביקור מהיר בשירותים באמצע היום, מבלי שאיש ישים לב ובעיקר – מבלי לבשם יתר על המידה את גופך.

האם יש דבר כזה “לנקות יותר מדי” את האיזור האינטימי?

אחד מן ההבדלים העיקריים בין נשים לגברים, בכל הקשור לשמירה על היגיינה אישית, היא הפשטות שבמבנה האיברים האינטימיים הגבריים לעומת הנשיים. אצל נשים הוואגינה כולה ובמיוחד האיזור החיצוני של הפות, בנוי משיפולי עור וקפלים רבים, שתפקידם לשמור עלייך ולהגן על הנרתיק. העדינות והרוך של העור באיזור, הופך אותו לרגיש במיוחד, מצד אחד, להצטברות של בקטריות – אבל גם רגיש ל”ניקיון עודף”.

המשמעות היא, שאת צריכה להישמר מפני רחיצת האיזור האינטימי שלך יתר על המידה, במיוחד בסבונים שאינם מותאמים לעורך. ברוב המקרים, רחצה במים בלבד – תספיק לגמרי. אם את זקוקה לתחושת ניקיון ומעוניינת להוסיף תכשירי רחצה ייעודיים לאיזור הזה, בחרי בתבונה את המוצרים שאת משתמשת בהם ובחני בקפידה את התגובה של העור אליהם. חשוב שתשימי דגש על רכישת מוצרים בעלי רמת חומציות שתואמת את עורך, כזו שלא תייצר גירויים מיותרים, גרד או אי נוחות באשר היא.

אילו מוצרים את יכולה לחלוק עם החבר שלך?

זה נכון שאתם שונים, אבל אל תשכחי שגם העור הגברי זקוק להיגיינה ו”למרות שהוא גבר” – מותר גם לו בהחלט ליהנות מתכשירי רחצה איכותיים. אל תחששי לחלוק עם בן זוגך את סבון הגוף הרגיל שלכם, את השמפו, או אפילו את קרם הפנים. נסו לבדוק ביחד וכל אחד לחוד, אילו הרגלי היגיינה עושים לכם טוב ותיהנו משגרת היגיינה ריחנית ומשמחת.

חזור לNews
Email WhatsApp Print Facebook