המגזין

06:00 PM
איך להימנע מדלקות בדרכי השתן?

איך להימנע מדלקות בדרכי השתן?

דלקת בדרכי השתן קורת כאשר מתפתח זיהום במערכת השתן שלך. לרוב הדלקת משפיעה על דרכי השתן התחתונות, הכוללות את שלפוחית ​​השתן ואת השופכה.
אם את סובלת מדלקת בדרכי השתן, סביר להניח שיש לך צורך מתמשך לגשת לשירותים. תסמינים נפוצים אחרים כוללים צריבה ושתן מעונן. דלקות בדרכי השתן נפוצות אך ניתן לצמצם את הסיכון לקבלן. במאמר זה ניתן לך טיפים יעלים, שימושיים ומוכחים למניעת הדלקת.

נשים נמצאות בסיכון גבוהה יותר לדלגקו בדרכי השתן?

נשים סובלות יותר מדלקות בשתן מאשר גברים. הסיבה לכך היא שלנשים יש שופכה קצרה יותר – הצינור שמוציא שתן מהשלפוחית. זה מאפשר לחיידקים להיכנס בקלות רבה יותר לשופכה ושלפוחית ​​השתן.

בנוסף, פתיחת השופכה של האישה קרובה יותר לפי הטבעת, שם נמצאים רוב חיידקי ה- E.coli הגורמים לדלקות.

גורמים נוספים שיכולים להגדיל עוד יותר את הסיכון לחלות בדרכי השתן כוללים:

פעילות מינית תכופה

שותפים מיניים חדשים

סוגים מסוימים של גלולות למניעת ההריון

גיל המעבר

מערכת חיסונית מוחלשת
ועוד.

אל דאגה, אנחנו כאן בשבילך, קבלי מאיתנו 10 דרכים למניעת דלקות בדרכי השתן:

לא תמיד ניתן להימנע מהדלקות, אך ניתן להפחית את הסיכון שלך לקבל אותם. להלן עשר שיטות מניעה שעשויות לעזור לך.

 1. נגבי מלפנים לאחור.
  מכיוון חיידקי הצואה הם המקור העיקרי לדלקות, עדיף לנגב את איברי המין מקדימה לאחור לאחר ביקור בשירותים. ההרגל הזה יסיע למנוע הגעה של חיידקים מפי הטבעת אל השופכה.

 

 1. שתי המון נוזלים.
  שתיית מים בכמות המומלצת תעזור לשלפוחית השתן שלך ‘להישטף’ בכל פעם שתיגשי לשירותים. החומציות שבשתן מסייעת בהרחקת החיידקים מהשופכה ובשמירה על האיזור. מים הם הבחירה הטובה ביותר. תשאפי ל 6 עד 8 כוסות ביום. אם קשה לך לשתות הרבה מים, את יכול גם להגדיל את צריכת הנוזלים שלך על ידי שתיית סודה, תה צמחים נטול קפאין, חלב או שייקים המיוצרים מפירות וירקות. השתדלי להגביל או להימנע ממשקאות חריפים אשר עלולים לגרות את השלפוחית.

 

 1. יש לך פיפי? אל תתאפקי!
  הימנעי מלהחזיק בשתן שלך, ההתאפקות יכולה לעודד את צמיחת החיידקים. נסי לא לחכות יותר משלוש עד ארבע שעות כדי להתרוקן מהשתן, ולרוקן לחלוטין את שלפוחית ​​השתן בכל פעם. זה חשוב עוד יותר אם את בהריון מכיוון שההיריון מכניס אותך לסיכון מוגבר וההתאפקות יכולה להגדיל עוד יותר את הסיכון.

 

 1. התרוקני לפני פעילות מינית ואחריה
  פעילות מינית מגדילה את הסיכוי לדלקת, במיוחד אם את אישה. הסיבה לכך היא שחיידקים יכולים בקלות להיכנס לשופכה במהלך קיום יחסי מין. כדי להפחית את הסיכון, מומלץ לדאוג לרוקן את שלפוחית השתן מיד לפני קיום יחסי המין ואחרי. הרעיון הוא לשטוף חיידקים שעלולים לגרום לדלקת. כדאי גם לרחוץ בעדינות את אזור איברי המין שלך עם שטיפה מותאמת לפני קיום יחסי מין. השטיפה תעזור לשמור על האזור נקי ולהקטין את הסיכוי להתפשטות חיידקים לשופכה שלך.

 

 1. הימנעי ממוצרים לא מאוזנים
  הנרתיק מכיל באופן טבעי חיידקים טובים הנקראים פלורה. חיידקים אלה עוזרים לשמור על בריאות הנרתיק ורמת החומציות מאוזנת. מוצרים שאינם מותאמים לאיזור האינטימי עלולים לשבש את האיזון הזה ולאפשר לחיידקים מזיקים להתרבות באיזור האינטימי, מעבר לדלקות בשתן הדבר יכול לגרום גם לפטריות.

 

 1. אפשרויות מסוימות למניעת הריון מעודדות דלקות בשתן:
  -התקנים מסוגים שונים
  -קונדומים לא משומנים
  -קוטלי זרע-קונדומים קוטלי זרעאם את חושבת שהטיפול בו בחרת מעודד התפתחות דלקות בשתן פני אל הרופא שלך. יש אפשרויות שונות שיוכלו לעזור לך ובעזרת הרופא תוכלי למצוא את השיטה המתאימה לך ביותר.

 

 1. קחי פרוביוטיקה
  פרוביוטיקה הם מיקרואורגניזמים חיים שיכולים להגביר חיידקי מעיים טובים. הם עוזרים גם לעודד את צמיחתם של חיידקים טובים בדרכי השתן. בנוסף אפשר לצרוך מוצרים עם חיידקים טובים כמו יוגורטים למשל.

 

 1. קבלי אנטיביוטיקה
  אם את סובלת מדלקות בדרכי השתן שאינן מגיבות טוב לטיפול או ממשיכות לחזור, הרופא שלך עשוי להמליץ ​​על מנה יומית קטנה של אנטיביוטיקה דרך הפה. סביר להניח שתצטרכי ליטול את האנטיביוטיקה לאחר קיום יחסי מין או כשאת מבחינה לראשונה בתסמינים. החיסרון הוא ששימוש ממושך באנטיביוטיקה יכול להוביל לעמידות אנטיביוטית. הרופא שלך יכול לקבוע אם זו שיטת המניעה המתאימה לך.

 

 1. חמוציות, חמוציות ועוד קצת חמוציות.
  חמוציות הן תרופה ביתית מסורתית למניעת דלקות בדרכי השתן. לפרי יש תרכובות הנקראות פרואנטוציאנידינים שעלולים למנוע את הדבקה של coli ברקמות בדרכי השתן. נהוג לחשוב כי ויטמין C בחמוציות עשוי להעלות את חומציות השתן, מה שעלול להפחית את צמיחת יתר של חיידקים רעים. מחקרים מדעיים מראים תוצאות סותרות. כמה מחקרים מצאו כי תמצית חמוציות מפחיתה את תדירות UTI, בעוד שאחרים לא מצאו את אותה השפעה. אף שלא ברור אם חמוציות יכולות למנוע את הדלקות, זו תרופה בסיכון נמוך. אם תרצי לצרוך חמוציות, בחרי במיץ חמוציות טהור ולא ממותק, ניתן גם לאכול חמוציות טריות או קפואות.

 

 1. הטיפ החשוב ביותר שלנו – היגיינה.
  דלקות בדרכי השתן נוצרות מחיידקים החודרים למערכת השתן ומתרבים שם- השיטה היעילה ביותר למניעה היא שמירה על היגיינה. ניקוי האיזור האינטימי עם שטיפה אינטימית מותאמת, ריענון במידת הצורך בימים ארוכים עם מגבון אינטימי או שימוש בקרם אינטימה המנטרל התפתחות בקטריות יעזרו לשמור לך על ההיגיינה של האיזור האינטימי שלך. חשוב שהמוצרים האינטימיים שבחרת בהם יותאמו לחומציות הטבעית של האיזור האינטימי ולא יפגעו בפלורה.רוצה לדעת עוד על המוצרים האינטימיים שלנו? לחצי כאן!
חזור לNews
Email WhatsApp Print Facebook